Fiziki şəxslər üçün yüksək gəlirli Unibank istiqrazları 0% komissiya ilə
30 ildən çoxdur ki, ölkənin ən köklü kommersiya banklarından biri olaraq fəaliyyət göstərən “Unibank”, eyni zamanda Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “mobile-only” (filialsız bank- Leobank) prinsipini tətbiq edən qurumdur.
Bankın yüksək faizli manat istiqrazlarının yaxın günlərdə çoxdandır gözlənilən hərracı Bakı Fond Birjasında kütləvi təklif üsulu ilə baş tutacaqdır.
“Unibank KB”-nin 20 milyon manat həcmində, tədavül müddəti 12 ay (360 gün), nominal dəyəri 100 manat, illik faiz dərəcəsi 11.5%, faiz ödəniş dövrü isə hər 3 aydan (90 gün) bir təşkil edən istiqrazlarının anderrayteri “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC-dir.
Unibank istiqrazlarını əldə etmək istəyən şəxslər qeyd edilən linkə keçərək müraciət edə bilərlər: https://unicapital.az/unibank-istiqrazlari
Nəzərinizə çatdıraq ki, fiziki şəxslər üçün istiqrazlar üzrə əldə edilən faiz gəliri 10% vergidən azaddır və bütün komissiyalar emitent tərəfindən qarşılanır.
Qeyd edək ki, qiymətli kağızların anderrayteri, investisiya və törəmə maliyyə alətləri üzrə çoxşaxəli xidmət göstərən “Unicapital İ.Ş.”, korporativ müştərilərinin bizneslərini genişləndirərək əlavə kapital cəlb etmələri, eyni zamanda mövcud səhm və istiqrazlarını birjaya yerləşdirə bilmələri üçün onlara etibarlı və asan anderraytinq xidməti təklif edir.
BFB-nin ilk, ən uzunmüddətli üzvü və fond bazarının 16 illik peşəkar iştirakçısı olan “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC-nin müştəri sayı artıq 700 000-ə çatır.

High-yield Unibank bonds for individuals with 0% commission
Unibank, which has been operating as one of the country's most established commercial banks for over 30 years, is also the first institution in Azerbaijan to implement the 'mobile-only' (branchless bank - Leobank) principle.
In the coming days, the highly anticipated auction of the bank's high-yield manat bonds will take place at the Baku Stock Exchange using the public offering method.
The underwriter for Unibank's bonds, which have a volume of 20 million manat, a maturity period of 12 months (360 days), a nominal value of 100 manat, an annual interest rate of 11.5%, and interest payments every 3 months (90 days), is Unicapital Investment Company OJSC.
Individuals interested in acquiring Unibank bonds can apply through the following link: https://unicapital.az/unibank-istiqrazlari
Please note that interest income from bonds for individuals is exempt from 10% tax, and all commissions are covered by the issuer.
It should be noted that Unicapital Investment Company, the underwriter of these securities and a provider of diverse investment and derivative financial services, offers reliable and straightforward underwriting services to corporate clients for expanding their businesses, raising additional capital, and listing their existing shares and bonds on the exchange.
Unicapital Investment Company OJSC, the first and longest-serving member of the Baku Stock Exchange with 16 years of professional experience in the stock market, now has over 700,000 clients.