Mərkəzi Bankdan müsbət rəy: Unicapital-ın innovativ məhsulu sınaqdan uğurla keçdi
“Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC tərəfindən təqdim olunan “Kriptobroker platforması”nın sınaq müddəti uğurla başa çatıb. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən tətbiq edilən xüsusi tənzimləmə rejiminin ilk mərhələsi çərçivəsində həyata keçirilən bu layihə virtual aktivlərin alışı, satışı və saxlanılması üzrə yeni maliyyə həllini məhdud sayda istifadəçi qrupuna təqdim edib.
Sınaq müddəti 09 dekabr 2024-cü ildən başlayaraq 09 iyun 2025-ci ilə qədər davam edib. Bu dövrdə platforma istifadəçilərə:
• Virtual maliyyə aktivlərinin asan və təhlükəsiz alqı-satqısını
• Maliyyə aktivlərinin saxlanılması imkanını
• Canlı qiymət izləmə funksiyasını təqdim edib
“Kriptobroker platforması” yalnız lisenziyalaşdırılmış və tənzimlənən xidmət təminatçıları ilə əməkdaşlıq edir ki, bu da istifadəçilərin əməliyyatlarının yüksək təhlükəsizlik standartlarına uyğun icra olunmasını təmin edir.
Sınaq mərhələsinin nəticələri Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən uğurlu hesab edilib və platformanın sınaq müddəti əlavə 6 ay uzadılıb.
“Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC Azərbaycanın aparıcı investisiya şirkətlərindən biridir və müştərilərinə kapital bazarlarında müasir, təhlükəsiz və rahat həllər təqdim edir. Şirkət innovativ texnologiyaların tətbiqi və yeni maliyyə məhsullarının inkişafı ilə ölkədə investisiya sahəsinin güclənməsinə töhfə verir.

Positive feedback from the Central Bank: Unicapital’s innovative product passes testing successfully
The pilot phase of the “Cryptobroker Platform” developed by Unicapital Investment Company OJSC has been successfully completed. Implemented within the first stage of the The Regulatory Sandbox regime introduced by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the project offered a new financial solution for the purchase, sale, and custody of virtual assets to a limited group of users.
The trial period ran from 9 December 2024 to 9 June 2025. During this time, the platform enabled users to:
• Conduct easy and secure transactions with virtual financial assets;
• Store their financial assets;
• Access a live price tracking feature
The “Cryptobroker Platform” works exclusively with licensed and regulated service providers, ensuring that users’ transactions are carried out in accordance with the highest security standards.
The results of the trial phase were deemed successful by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, and the platform’s trial period has been extended by an additional six months.
Unicapital Investment Company OJSC is one of Azerbaijan’s leading investment companies, offering its clients modern, secure, and convenient solutions in the capital markets. By implementing innovative technologies and developing new financial products, the company contributes to the strengthening of the investment sector in the country.