Müsbət tendensiya: UForex müştəriləri qazanmağa davam edir
Azərbaycanın qabaqcıl foreks brokerlərindən biri olan UForex-in göstəriciləri treyderlərin qazanc potensialını bir daha təsdiqlədi. Ötən il platforma üzərindən həyata keçirilən əməliyyatlar nəticəsində istifadəçilərin xalis gəliri 2,2 milyon dollardan çox təşkil edib. Bu göstərici treyderlərin tətbiq etdiyi uğurlu strategiyalarla yanaşı, bütün funksionalı vahid platformaya toplayan və bununla da istifadəçi təcrübəsini əhəmiyyətli dərəcədə rahatlaşdıran “Şəxsi Kabinet”in yaradılması ilə birbaşa əlaqəlidir.
2025-ci ilin ilk aylarından etibarən bu uğurun davam etdiyini görmək mümkündür. Əməliyyat sayı və həcmi ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə nəzərəçarpacaq dərəcədə artıb. Belə ki, ilk beş ayın göstəricilərinə əsasən, əməliyyat sayı 40%-dən çox, əməliyyat həcmi isə 80%-ə yaxın yüksəlib.
“Əldə olunan nəticələr göstərir ki, müştəri yönümlü yanaşmamız və ötən il atdığımız strateji addımlar öz bəhrəsini verib. Bu inkişafın müştərilərimizin ticarətinə müsbət təsir etməsi bizim üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir”, – deyə Unicapital İnvestisiya Şirkətinin direktoru Elmira Qəribova bildirib.
Xatırladaq ki, UForex “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC-nin təqdim etdiyi xidmətlərdən biridir. Şirkət müştərilərinə real vaxt rejimində “MT4” platforması üzərindən qızıl, gümüş, neft, valyuta cütlükləri kimi alətlərlə qlobal bazarlarda ticarət edib qazanc əldə etmək imkanı təqdim edir.
* Marja ticarəti yüksək riskli investisiya fəaliyyəti olduğundan bu sahəyə investisiya edilən pul vəsaitlərinin itirilmə təhlükəsi də mövcuddur. Bu səbəbdən marja ticarətinə başlamazdan öncə bu fəaliyyətlə bağlı risklərlə tanış olmağınız vacibdir.

The performance of UForex, one of Azerbaijan’s leading forex brokers, has once again confirmed the earning potential for traders. Last year, the net profit earned by users through operations on the platform exceeded 2.2 million USD. This figure is directly linked to the successful strategies used by traders, as well as to the launch of the “Personal Cabinet” — an all-in-one platform that brings together all key functionalities and significantly simplifies the user experience.
The continuation of this success has been observable since the very first months of 2025. The number and volume of transactions have increased significantly compared to the same period last year. According to data from the first five months, the number of transactions has increased by more than 40%, while the transaction volume has risen by nearly 80%.
"These results demonstrate that our customer-focused approach and the strategic steps we took last year have paid off. It is especially important to us that this progress positively impacts our clients’ trading”, - said Elmira Garibova, Director of Unicapital Investment Company.
UForex is one of the services offered by Unicapital Investment Company OJSC. The company provides its clients with the opportunity to trade and earn profits in global markets in real-time via the MT4 platform, using instruments such as gold, silver, oil, and currency pairs.
* Margin trading is a high-risk investment activity, and therefore, there is a risk of losing the funds invested in this area. For this reason, it is important to familiarize yourself with the risks involved before engaging in margin trading.