7 sentyabr 2023-cü il tarixində Bakı Fond Birjasında "Unibank Kommersiya Bankı" ASC-nin kapital bazarında növbəti istiqraz buraxılışını qeyd etmək məqsədi ilə “Açılış Zəngi” mərasimi keçirilib.
Tədavül müddəti 12 ay, nominal dəyəri 100 manat və 20,000,000 manat həcmində olan, faizli, təmin edilməmiş sənədsiz, adlı istiqrazlar birjada premium bazar seqmentində “Unicapital İnvestisiya Şirkəti”nin dəstəyi ilə 100% uğurla yerləşdirilib. İstiqrazın illik faiz dərəcəsi 11,5%, faiz ödəniş tezliyi isə 3 aydan bir təşkil edir.
“Açılış Zəngi”nin çalındığı tədbirdə emitent qismində "Unibank K.B." ASC, emitentin anderrayteri “Unicapital İ.Ş.” və Bakı Fond Birjasının nümayəndələri iştirak etmişdir.
Onlar qeyd olunan istiqrazların korporativ qiymətli kağızlar bazarında maliyyə alətlərinin diversifikasiyasına səbəb olmaqla investorlar üçün daha geniş imkanların olduğu münbit investisiya mühitinin formalaşmasında müstəsna rolu olacağını bildiriblər .
İnvestorlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanan “Unibank İstiqrazları”nın hərracı zamanı 52 investor tərəfindən 52 sifariş təqdim edilmişdir. Hərracda iştirak edə bilməyən şəxslər “Unicapital İ.Ş” müraciət edərək qiymətli kağızları təkrar bazardan əldə edə bilərlər.
Müraciət üçün: https://unicapital.az/elaqe/
Qeyd edək ki, 30 ildən çoxdur ki, ölkənin ən köklü kommersiya banklarından biri olaraq fəaliyyət göstərən “Unibank K.B.", eyni zamanda Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “mobile-only” (filialsız bank - Leobank) prinsipini tətbiq edən qurumdur.

On September 7, 2023, an “Opening Bell” ceremony was held at the Baku Stock Exchange to mark the next bond issuance by Unibank Commercial Bank OJSC.
Bonds with a 12-month maturity, a nominal value of 100 AZN each, and a total volume of 20,000,000 AZN, issued as interest-bearing, unsecured, registered bonds, were successfully placed 100% in the premium market segment of the exchange with the support of “Unicapital Investment Company”. The annual interest rate of the bonds is 11.5%, with interest payments made every 3 months.
The “Opening Bell” ceremony was attended by representatives of Unibank C.B. OJSC as the issuer, Unicapital I.C. as the underwriter, and the Baku Stock Exchange.
They noted that these bonds would play an exceptional role in diversifying financial instruments in the corporate securities market, thereby creating a more fertile investment environment with broader opportunities for investors.
The auction of the “Unibank Bonds” received significant interest from investors, with 52 orders placed by 52 investors. Those who could not participate in the auction can contact Unicapital I.C. to acquire the securities from the secondary market.
For inquiries: https://unicapital.az/elaqe/
It should be noted that Unibank C.B., one of the most established commercial banks in the country for over 30 years, is also the institution that introduced the “mobile-only” (branchless banking - Leobank) principle for the first time in Azerbaijan.