Unicapital ADA Universitetinin 12-ci karyera sərgisində
“Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC 2 may tarixində ADA Universitetində “İstedadlarla karyera yolları arasında körpü” devizi altında keçirilən 12-ci karyera sərgisində iştirak edib.
Sərgidə ölkə üzrə tanınmış dövlət qurumlarının və həmçinin maliyyə sektorunun aparıcı şirkətlərinin nümayəndələri çıxış edib.
Ümumilikdə aprel ayının 16-dan başlayan “Karyera hazırlığı həftəsi” müddətində ADA Universitetinin məzun və tələbələri üçün təcrübə və iş imkanları yaradılıb.
Hazırda ölkəmizdə investisiya sahəsinə artan maraq fonunda, “Unicapital”da mövcud olan karyera imkanları gənclərdə böyük maraq doğurub.
Xatırladaq ki, keçdiyimiz günlərdə "Unicapital İnvestisiya Şirkəti" və ADA Universitetinin ikili əməkdaşlığı çərçivəsində, universitetin tələbələri üçün “Kapital bazarları” mövzusunda seminar həyata keçirmişdi.
Bütün bunlar “Unicapital İnvestisiya Şirkətinin” ASC-nin gənc nəslin investisiya sahəsi üzrə maarifləndirilməsini şirkətin uzun vədəli inkişaf perspektivlərində yer alan əsas prioritetlər cərgəsinə qoymasının bariz nümunəsidir.
Qeyd edək ki, "Unicapital İnvestisiya Şirkəti" artıq 17 ildir ki, fond bazarlarının peşəkar iştirakçısı kimi fəaliyyət göstərir. Nizamnamə Kapitalı 100%-lik “Unibank”a məxsus olan şirkət, hazırda 800 000-dən çox müştəri bazası ilə ölkəmizdəki ən böyük müştəri sayına sahib investisiya şirkətidir.

Unicapital at the 12th Career Fair of ADA University
On May 2, Unicapital Investment Company OJSC participated in the 12th Career Fair held at ADA University under the slogan "Bridging Talent with Career Paths".
The fair featured presentations from representatives of prominent government institutions and leading companies in the financial sector.
During the "Career Preparation Week" starting from April 16, internship and job opportunities were created for ADA University’s graduates and students.
Amidst the growing interest in the investment sector in our country, the career opportunities available at Unicapital have generated significant interest among young people.
It is worth noting that recently, as part of the bilateral collaboration between Unicapital Investment Company and ADA University, a seminar on "Capital Markets" was held for the university's students.
These activities exemplify how Unicapital Investment Company prioritizes educating the younger generation in the field of investment as part of its long-term development goals.
It should be noted that Unicapital Investment Company has been operating as a professional participant in the stock markets for 17 years. The company, with its charter capital 100% owned by Unibank, currently has the largest customer base in the country with over 800,000 clients.