Unicapital Azərbaycan Maliyyə Forumunda fəal iştirak etdi
Unicapital 14 fevral tarixində “Azərbaycan Maliyyə Forumu”nda iştirak edərək, investisiya sektorunun rəqəmsal transformasiyasına öz dəstəyini göstərdi.
Forumun “Azərbaycanın kapital bazarında yeni dövr: İPO-lar, rəqəmsallaşma və insan kapitalı” adlı mövzuya həsr olunmuş panelində Unicapital-ın Baş direktoru Vüqar Namazov spiker qismində, Unicapital-ın Direktoru Tələt Kalayev isə moderator kimi iştirak ediblər.
Öz çıxışında V.Namazov kapital bazarında rəqəmsal transformasiyanın əhəmiyyətini vurğulayıb, maliyyə alətlərinə birbaşa çıxışın üstünlüklərindən bəhs edib.
Tədbir, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Fintex Assosiasiyası və Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçılarının Assosiasiyası tərəfindən təşkil edilib.
Ölkənin maliyyə sektorunun inkişafını hədəfləyən forum sektorun liderlərini, biznes və ictimai təşkilatların rəhbərlərini və ekspertlərini bir araya toplamağı bacarıb.
Xatırladaq ki, “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC-nin nizamnamə kapitalı 100%-lik “Unibank KB” ASC-yə məxsusdur. Şirkət 2007-ci ildən bəri fond bazarının peşəkar iştirakçısı, Bakı Fond Birjasının ilk və ən uzunmüddətli üzvüdür. Hazırda şirkətin müştəri sayı 800 000-i ötüb.

Unicapital actively participated in the Azerbaijan Financial Forum
On February 14, Unicapital participated in the "Azerbaijan Financial Forum", demonstrating its support for the digital transformation of the investment sector.
At the forum's panel titled "A New Era in Azerbaijan's Capital Market: IPOs, Digitalization, and Human Capital", Unicapital's General Director, Vugar Namazov, participated as a speaker, while Unicapital's Director, Talat Kalayev, acted as the moderator.
In his speech, V. Namazov emphasized the importance of digital transformation in the capital market and discussed the advantages of direct access to financial instruments.
The event was organized by the Azerbaijan Banks Association, Azerbaijan Microfinance Association, Azerbaijan Insurers Association, Azerbaijan Fintech Association, and Azerbaijan Capital Market Participants Association.
The forum, aimed at developing the country's financial sector, successfully brought together sector leaders, heads of business and public organizations, and experts.
It is worth noting that the statutory capital of "Unicapital Investment Company" OJSC is fully owned by "Unibank CB" OJSC. Since 2007, the company has been a professional participant in the capital market and the first and longest-standing member of the Baku Stock Exchange. Currently, the company's client base exceeds 800 000.