Unicapital beynəlxalq maliyyə tədbirində iştirak etdi – FİNTEX SAMMİT 2025
Unicapital İnvestisiya Şirkəti 24-25 iyun tarixlərində regionun aparıcı maliyyət tədbirlərindən biri olan “FİNTEX SAMMİT 2025 – Maliyyə və Texnologiyalar Sərgisi”ndə iştirak etdi.
“Bankçılıq və Maliyyə Ekosistemində Yeni Trendlər: Rəqəmsal İnteqrasiya, Fintex Tərəfdaşlıqları və Kibertəhlükəsizlik” mövzusuna həsr olunmuş tədbirdə 300-ə yaxın beynəlxalq və regional təşkilatlardan 1500-dən çox nümayəndə iştirak etdi.
İki günlük sammit çərçivəsində 50-yə yaxın yerli və beynəlxalq spikerin 7 tematik panel üzrə çıxışları baş tutdu.
Unicapital-ın direkroru Tofiq Həsənov da panel müzakirələrində spiker qismində iştirak etdi. Öz çıxışı zamanı o, investisiya imkanlarının geniş kütlələr üçün əlçatan edilməsi, həmçinin rəqəmsal maliyyə alətlərinin tətbiqi ilə bağlı baxışlarını bölüşdü. T.Həsənov öz təqdimatında real təcrübəyə əsaslanan bank-fintex əməkdaşlığı nümunələrinə xüsusi yer ayırdı.
Sammit Azərbaycan Banklar Assosiasiyası və Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının təşkilatçılığı, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin dəstəyi ilə keçirildi.

Unicapital participated in an international financial event — FINTEX SUMMIT 2025
Unicapital Investment Company took part in one of the region’s leading financial events — “FINTEX SUMMIT 2025 – Finance and Technologies Expo”, held on June 24–25.
The event, dedicated to the theme “New Trends in the Banking and Financial Ecosystem: Innovative solutions, FINTEX and Security”? brought together over 1500 participants from nearly 300 international and regional organizations.
As part of the two-day summit, nearly 50 local and international speakers delivered presentations across 7 thematic panels.
Unicapital’s Director, Tofig Hasanov, also took part in the panel discussions as a speaker. In his speech, he shared his views on making investment opportunities accessible to a wider audience and on the implementation of digital financial tools. In his presentation, Mr. Hasanov placed particular emphasis on real-life examples of bank-fintech collaboration.
The summit was organized by the Azerbaijan Banks Association and the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, with the support of the Ministry of Digital Development and Transport, as well as the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.