Unicapital dövlət qurumları və banklar üçün güzəştli şərtlər təklif edir!
“Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC tərəfindən yerli kapital bazarlarında istiqraz alışı zamanı dövlət qurumlarına və banklara öncədən müəyyən edilmiş xüsusi güzəştlər şamil ediləcək.
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının notlarının yerləşdirilməsi üzrə hərracında banklardan broker komissiyası tutulmayacaq.
Ən böyük güzəşt isə dövlət strukturları üçün nəzərdə tutulub. Belə ki, “Unicapital”dan verilən məlumata əsasən, Azərbaycan Respublikasının dövlət orqanları, dövlət mülkiyyətində olan və paylarının (səhmlərinin) nəzarət zərfi dövlətə məxsus olan hüquqi şəxslər, dövlət adından yaradılan publik hüquqi şəxslər Maliyyə Nazirliyinin istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərracda 0% broker komissiyası ilə əldə edə biləcəklər.
Həmçinin Azərbaycan Respublikasının dövlət orqanları, dövlət mülkiyyətində olan və paylarının (səhmlərinin) nəzarət zərfi dövlətə məxsus olan hüquqi şəxslər və dövlət adından yaradılan publik hüquqi şəxslərə Mərkəzi Bankın notları və Maliyyə Nazirliyinin Dövlət istiqrazlarının təkrar bazarda alışı zamanı 0% broker komissiyası tətbiq ediləcək.
Müraciət üçün linkə keçid edə bilərsiniz: https://unicapital.az/xidmetler/yerli-bazarlar/
Qeyd edək ki, Unicapital İnvestisiya Şirkəti BFB-nin ilk ən uzun müddətli üzvü olaraq daima Azərbaycanda kapital bazarlarının inkişafına öz töhfəsini verməkdə davam edir.

Unicapital offers preferential conditions for state institutions and banks!
Unicapital Investment Company OJSC will offer special discounts for state institutions and banks when purchasing bonds in local capital markets.
Broker commissions will not be charged to banks in the auction for the placement of notes by the Central Bank of Azerbaijan.
The biggest discount is intended for government entities. According to information from Unicapital, state organs of the Republic of Azerbaijan, legal entities with state ownership of shares, and public legal entities created on behalf of the state will be able to acquire Ministry of Finance bonds in the auction with a 0% broker commission.
Additionally, the same 0% broker commission will apply to the Central Bank's notes and Ministry of Finance's State bonds for government bodies, state-owned legal entities, and public legal entities created on behalf of the state in the secondary market.
For applications, you can follow this link: https://unicapital.az/xidmetler/yerli-bazarlar/
Note that Unicapital Investment Company continues to contribute to the development of capital markets in Azerbaijan as the first and longest-standing member of the Baku Stock Exchange.