“Unicapital İ.Ş.” ASC “Fintex Summit 2023” də “ƏSAS TƏRƏFDAŞ” nominasiyası üzrə mükafata layiq görüldü
13-14 iyun 2023-cü il tarixlərində “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının təşkilatçılığı, Azərbaycan Fintex Assosiasiyasının, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının, Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin dəstəyi ilə “Bank və maliyyə ekosistemində yeni trendlər: innovativ həllər, fintex və təhlükəsizlik” mövzusunda keçirilən iki günlük “Fintex Summit 2023” adlı sammitdə tədbirin əsas tərəfdaşı qismində iştirak edib.
Sammit iştirakçılarının böyük maraq göstərdiyi “Unicapital”ın stendində əməkdaşlar tədbir iştirakçılarına və qonaqlara şirkət və xidmətləri haqda ətraflı məlumat təqdim edib.
Müxtəlif panellər üzrə davam edən tədbirdə “Unicapital İ.Ş.” ASC-nin Baş Direktoru Vüqar Namazov öz çıxışı zamanı, investisiya xidmətləri ilə ödəniş sistemlərinin və mobil bankçılıq məhsullarının inteqrasiyasının önəmliliyi və bu istiqamətdə “Unicapital İ.Ş.”nin təqdim etdiyi həllər, rəqəmsal mühitdə yaranan risklərin idarə edilməsi, şirkətin son illərdə investisiya sahəsinə verdiyi əvəzsiz töhfələr və yeni rəqəmsal həllərlə yerli və xarici maliyyə bazarlarına əlçatanlığın təmin edilməsi haqda məsələlərə toxunub.
Tədbirin sonunda “Unicapital İ.Ş.” ASC sammitdə iştirakı və dəstəyinə görə “ƏSAS TƏRƏFDAŞ” nominasiyası üzrə mükafata layiq görülüb.
Maliyyə sektorunda rəqəmsallaşmada yeni trendlər, innovativ həllər və maliyyə texnologiyalarının əsas müzakirə predmeti olduğu sammit, maliyyə-iqtisadiyyat sahəsinin müxtəlif sektorlarının rəhbər, rəsmi nümayəndə və səlahiyyətli şəxslərinin iştirakı ilə baş tutub.

Unicapital was awarded the "KEY PARTNER" nomination at the Fintex Summit 2023
On June 13-14, 2023, Unicapital Investment Company OJSC participated as a main partner in the "Fintex Summit 2023" organized by the Azerbaijan Banks Association, supported by the Azerbaijan Fintech Association, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, and the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication of the Republic of Azerbaijan. The summit focused on "New Trends in the Banking and Financial Ecosystem: Innovative Solutions, Fintech, and Security."
At the Unicapital booth, which attracted significant interest from summit participants, staff provided detailed information about the company and its services to attendees and guests.
During the event, Unicapital I.C. OJSC's CEO, Vugar Namazov, discussed the importance of integrating investment services with payment systems and mobile banking products. He also highlighted the solutions provided by Unicapital I.C. risk management in the digital environment, the company's invaluable contributions to the investment sector in recent years, and the provision of accessibility to local and international financial markets through new digital solutions.
At the end of the event, Unicapital I.C. OJSC was awarded the "KEY PARTNER" nomination for its participation and support in the summit.
The summit, which was centered on new trends in digitalization in the financial sector, innovative solutions, and financial technologies, was attended by leaders, official representatives, and authorized individuals from various sectors of the financial and economic fields.