Unicapital İnvestisiya Şirkəti beynəlxalq "FINTEX SUMMIT 2024"də iştirak etdi
15-16 may 2024-cü il tarixlərində Bakıda “Bank və Maliyyə Ekosistemində Yeni Trendlər: İnnovativ Həllər, FinTex və Təhlükəsizlik” mövzusunda "FINTEX SUMMIT 2024" forumu keçirilib.
Forumda tənzimləyici orqan, banklar, fintexlər, assosiasiyalar, beynəlxalq maliyyə təşkilatları, yerli səfirliklər, akademik dairələr, tanınmış yerli və xarici şirkətlərin səlahiyyətli nümayəndələri və influenserlər iştirak edib.
Zirvə görüşü Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Azərbaycan Fintex Assosiasiyası, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi, Maliyyə Monitorinqi Xidmətinin birgə dəstəyi ilə həyata keçirilib.
Ümumilikdə açılış nitqi və 8 paneldən ibarət olan tədbirdə, Unicapital İnvestisiya Şirkətinin Baş Direktoru Vüqar Namazov “İnvestisiya xidməti pərakəndə müştəri təcrübəsini necə dəyişir?” mövzusunda çıxış edib.
O, öz çıxışı zamanı müasir dövrdə investisiya bankçılığı və fintexin önəmini vurğulayaraq, Unicapital-ın innovativ rəqəmsal həlləri, daxili bazara gətirdiyi yeni texnoloji sistemlər kimi müxtəlif səpkili mövzulara toxunub.
Yerli maliyyə qurumlarının çıxışları ilə davam edən tədbirin sonunda Unicapital İnvestisiya Şirkəti Azərbaycan Banklar Assosiasiyası tərəfindən “Main Partner” nominasiyası üzrə mükafata layiq görülüb.
Xatırladaq ki, Unicapital İ.Ş. ölkəmizin ən qabaqcıl investisiya şirkətlərindən biridir və nizamnamə kapitalı 100%-lik “Unibank” KB ASC-yə məxsusdur.

Unicapital Investment Company participated in the international FINTEX SUMMIT 2024
On May 15-16, 2024, the FINTEX SUMMIT 2024 forum on "New Trends in the Banking and Financial Ecosystem: Innovative Solutions, FinTech, and Security" was held in Baku.
The forum was attended by regulatory authorities, banks, fintech companies, associations, international financial organizations, local embassies, academic circles, and representatives from prominent local and foreign companies, as well as influencers.
The summit was jointly supported by the Azerbaijan Banks Association, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Digital Development and Transport, the Azerbaijan FinTech Association, the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, and the Financial Monitoring Service.
The event, which included an opening speech and eight panels, featured a presentation by Vugar Namazov, the CEO of Unicapital Investment Company, on the topic "How Investment Services are Changing Retail Customer Experience".
In his speech, he emphasized the importance of investment banking and fintech in the modern era, discussing various topics such as Unicapital’s innovative digital solutions and new technological systems introduced to the domestic market.
At the end of the event, which continued with presentations from local financial institutions, Unicapital Investment Company was awarded the "Main Partner" nomination by the Azerbaijan Banks Association.
It should be noted that Unicapital I.C. is one of the leading investment companies in our country and its charter capital is 100% owned by Unibank CB OJSC.