"Unicapital İnvestisiya Şirkəti" ASC Bakı Fond Birjasında “PASHA Yatırım Bankası” A.Ş-nin sənədsiz, adlı, faizli, təmin edilməmiş istiqrazların yerləşdirilməsində birgə anderrayter qismində iştirak edəcəkdir.
Nominal dəyəri 1000 ABŞ dolları, ümumi həcmi 25 000 000 ABŞ dolları təşkil edən istiqrazların tədavül müddəti 18 ay olmaqla, investorları illik 6,19% gəlirliliklə təmin edəcəkdir.
Əldə etmək üçün: https://unicapital.az/campaign/
Kupon faizlərinin ödəniş tezliyi 90 gündən bir həyata keçiriləcək istiqrazların faiz ödənişinə Türkiyə Respublikasının qanunvericiliyinə əsasən vergi tətbiq ediləcəkdir. Belə ki, hüquqi şəxslərin gəliri 6.00%, fiziki şəxslərin gəliri 5.40% təşkil edəcəkdir.
Nəzərinizə çatdıraq ki, “PASHA Yatırım Bankası” istiqrazları üzrə abunə yazılışı 15-29 may 2024-cü il tarixləri aralığında Bakı Fond Birjasında baş tutacaq. Yerləşdirmə isə 30 may 2024-cü il tarixinə təyin edilib.
Bildiyiniz kimi, Unicapital İnvestisiya Şirkəti 2007-ci ildən kapital bazarlarının fəal iştirakçısı, Bakı Fond Birjasının ilk və ən uzun müddətli üzvüdür.

Unicapital Investment Company OJSC will participate as a co-underwriter in the placement of PASHA Investment Bank's book-entry, registered, interest-bearing, unsecured bonds on the Baku Stock Exchange.
The bonds, with a nominal value of 1,000 USD and a total volume of 25,000,000 USD, will have a term of 18 months and will offer investors an annual yield of 6.19%.
To obtain: https://unicapital.az/campaign/
The coupon interest payments for the bonds, which will be made every 90 days, will be subject to taxation according to the laws of the Republic of Turkey. Thus, the income tax for legal entities will be 6.00%, and for individuals, it will be 5.40%.
We would like to inform that the subscription for PASHA Investment Bank's bonds will take place from May 15-29, 2024, at the Baku Stock Exchange. The placement is scheduled for May 30, 2024.
As you know, Unicapital Investment Company has been an active participant in capital markets since 2007 and is the first and longest-standing member of the Baku Stock Exchange.