Unicapital rəhbərliyi AmCham-ın təşkil etdiyi forumda çıxış etdi
Unicapital 24 sentyabr tarixində AmCham-ın Bankçılıq və Maliyyə Komitəsi tərəfindən təşkil olunan “Azərbaycanda Sabit Gəlirlilik Forumu”nda iştirak edib. Forum “Yerli maliyyə bazarlarında Beynəlxalq Maliyyə Təşkilatlarının rolu” mövzusuna həsr olunub.
Tədbirdə Unicapital İnvestisiya Şirkətinin Baş direktoru Vüqar Namazov moderator, Direktor Tələt Kalayev isə spiker qismində çıxış edib. Onlar beynəlxalq maliyyə təşkilatlarının yerli emitent və investorların davranışlarına olan təsirindən, Azərbaycanın sabit gəlir bazarının daha effektiv şəkildə genişləndirilməsindən danışıblar. Çıxışlarda, həmçinin istiqrazların etibarlı maliyyələşdirmə vasitəsi kimi təşviq olunması müzakirə olunub.
Forum Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD), Bakı Fond Birjası kimi nüfuzlu beynəlxalq və yerli təşkilatların ekspertlərini bir araya gətirib. İştirakçılar təqdimatlar və panel müzakirələri vasitəsilə təcrübələrini bölüşərək fikir mübadiləsi aparıblar.

Unicapital’s management participated as speakers at the forum organized by AmCham
On September 24, Unicapital took part in the “Azerbaijan Fixed Income Forum” organized by AmCham’s Banking and Finance Committee. The forum was dedicated to the theme “Role of IFIs in Local Financial Markets”.
At the event, Vugar Namazov, CEO of Unicapital Investment Company, acted as moderator, while Director Talat Kalayev participated as a speaker. They discussed the influence of international financial institutions on the behavior of domestic issuers and investors, as well as ways to expand Azerbaijan’s fixed income market more effectively. The discussions also highlighted the promotion of bonds as a viable financing tool.
The forum brought together experts from prominent international and local organizations, including the European Bank for Reconstruction and Development and the Baku Stock Exchange. Participants shared their experiences and engaged in discussions through presentations and panel sessions.