Unicapital “TEDxBHOS” konfransına sponsorluq etdi
21.04.2024-cü il tarixində Bakı Ali Neft Məktəbinin təşəbbüsü əsasında ölkəmizdə 4-cü dəfə TED-in rəsmi lisenziyası ilə TEDxBHOS konfransı keçirilib. Tədbirdə müxtəlif sahələrdə uğur qazanmış, ölkəmizdə və qlobal miqyasda tanınmış 10 spiker çıxış edib. Konfransda şəxsi və karyera inkişafı mövzusunun müxtəlif və az bilinən istiqamətləri işıqlandırılıb.
Son dövrlərdə ölkəmizdə gənclərin maarifləndirilməsi və inkişafı istiqamətində təqdirəlayiq addımlar atan Unicapital İnvestisiya Şirkəti, tədbirin ərsəyə gəlməsində sponsor olaraq öz töhfəsini verib.
Konfransda gənclərin investisiya sahəsinə böyük rəğbət və marağının olduğu müşahidə edilib.
Xatırladaq ki, bir müddət öncə “Unicapital” ikili əməkdaşlıq çərçivəsində “ADA” Universitetinin tələbələri ilə də “Kapital bazarları” mövzusunda seminar həyata keçirmişdi.
Bütün bunlar, “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC-nin gənc nəslin investisiya sahəsi üzrə maarifləndirilməsini şirkətin uzun vədəli inkişaf perspektivlərində yer alan əsas prioritetlər cərgəsinə qoymasının bariz nümunəsidir.
Qeyd edək ki, “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” artıq 17 ildir ki, fond bazarlarının peşəkar iştirakçısı kimi fəaliyyət göstərir. Nizamnamə Kapitalı 100%-lik “Unibank”a məxsus olan şirkət, hazırda 0800 000-dən çox müştəri bazası ilə ölkəmizdəki ən böyük müştəri sayına sahib investisiya şirkətidir.

Unicapital sponsored the TEDxBHOS conference
On 21.04.2024 the TEDxBHOS conference was held for the fourth time in our country, initiated by the Baku Higher Oil School and officially licensed by TED. The event featured 10 speakers who have achieved success in various fields and are recognized both nationally and globally. The conference shed light on various and lesser-known aspects of personal and career development.
Unicapital Investment Company, which has recently taken commendable steps in the education and development of youth in our country, contributed to the event as a sponsor.
The conference observed a strong interest and enthusiasm among young people for the investment sector.
It is worth noting that recently, as part of a bilateral collaboration, Unicapital also conducted a seminar on 'Capital Markets' for students of ADA University.
These activities exemplify how Unicapital Investment Company prioritizes educating the younger generation in the investment field as a key aspect of its long-term development goals.
It should be noted that Unicapital Investment Company has been operating as a professional participant in the stock markets for 17 years. The company, with its charter capital 100% owned by Unibank, currently has the largest customer base in the country with over 800,000 clients.