Unicapital xarici konqresdə “Azərbaycanın ən yaxşı investisiya bankı” seçildi
“Unicapital İnvestisiya Şirkəti”ASC Böyük Britaniyanın “International Finance” jurnalının cari il üzrə araşdırmasına əsasən, ikinci dəfə “İlin Ən Yaxşı İnvestisiya Şirkəti” nominasiyası üzrə mükafata layiq görülüb.
Həmçinin ötən həftə şirkət qazandığı mükafatlar sırasına daha birini əlavə edib.
Belə ki, Cbonds CIS - 2023 “Cbonds Awards” nominasiyaları üzrə 2023-cü il qaliblərini elan edib. Mükafatlandırılanlar sırasında “Unicapital İ.Ş.”ASC MDB ölkələrinin kapital bazarlarında iştirakına əsasən “Azərbaycanın ən yaxşı investisiya bankı” nominasiyası üzrə “Cbonds Awards CIS-2023” mükafatına layiq görülüb.
Nominantlar siyahısında “Unibank K.B” ASC də ötən ilin noyabrında xarici valyutada buraxılan istiqrazlarına görə “Azərbaycanda ilkin yerləşdirmə üzrə ən yaxşı əqd” nominasiyası üzrə qalib seçilib.
Hazırda ölkə bazarında dollar valyutasında təqdim olunan ən yüksək gəlirli qiymətli kağız olan bu istiqrazların emissiyasının təşkilatçısı və anderrayteri “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC olub.
Qeyd edək ki, konqresin mükafatlandırma mərasimləri 2014-cü ildən etibarən hər il keçirilir. Ümumilikdə 14 qalibin seçildiyi tədbirdə Azərbaycandan yalnız Unibank və Unicapital bu siyahıda yer alıb.
Xatırlatmaq istərdik ki, Unicapital 2007-ci ildən bəri Azərbaycanda investisiya ənənəsini formalaşdırmaqla, əməliyyatlarının həcminə görə yerli fond bazarının liderləri sırasında öz mövqeyini qoruyub saxlamağa davamlı olaraq müvəffəq olub.
“Unicapital”ın hədsiz imkanlarına dünya valyuta bazarlarında ticarət, yerli və xarici səhmlərə investisiya, anderraytinq, istiqrazların alışı və satışı, yerli bazarda investisiya və bütün seqmentlərə xitab edən “treydinq məktəbi” təhsil proqramı daxildir.
Onun innovativ yöndə inkişafının göstəcilərindən biri də ölkədə iki ticarət platformasını üzrə müştərilərinə geniş xidmət göstərməsidir: UForex MT4, UTrader.
İlk Azərbaycan dilli vahid ticarət platforması olan “UTrader”, bu gün müştərilərinə 20 000+ alətlə, 20-dən çox bazarda onlayn qaydada investisiya etmək imkanı verir.
“Unicapital”ın maliyyə göstəriciləri də olduqca təqdirəlayiqdir. Belə ki, dünya maliyyə bazarlarına birbaşa çıxışı təmin edən “UForex MT4” platformasında müştəri əməliyyatları üzrə cari il ərzində ticarət dövriyyəsi həcmi 4.5 mlrd manat təşkil edir.
Bütün bu nailiyyətlərin nəticəsi olaraq ötən illərdə Unicapital Böyük Britaniyanın “International Finance” jurnalı tərəfindən “Azərbaycanın Ən İnnovativ Maliyyə Təşkilatı – 2021”, “Azərbaycanda Ən Yaxşı Broker Xidməti Təşkilatı – 2021”, “Azərbaycanın Ən Yaxşı İnvestisiya Şirkəti – 2020” kimi mükafatlara layiq görülüb.
Bu gün müştəri sayı 600 000-i ötən şirkət, müasir və innovativ yeniliklərin vəhdətində böyüməkdədir.

Unicapital was chosen "Best Investment Bank in Azerbaijan" at the international congress
Unicapital Investment Company has been honored with the "Best Investment Company of the Year" award for the second time based on the current year’s research by the UK's "International Finance" magazine.
Additionally, last week, the company added another award to its collection.
Cbonds CIS - 2023 announced the winners of the "Cbonds Awards" nominations for 2023. Among the winners, "Unicapital Investment Company" was recognized with the Best Investment Bank in Azerbaijan award based on its participation in the capital markets of CIS countries.
In the nominees list, Unibank C.B. was also awarded for "Best Deal in Initial Placement in Azerbaijan" for its foreign currency bonds issued in November of the previous year.
Currently, Unicapital Investment Company is the organizer and underwriter of these bonds, which are the highest-yielding securities in dollar currency available on the domestic market.
The congress's award ceremonies have been held annually since 2014. Out of a total of 14 winners, only Unibank and Unicapital from Azerbaijan were included in the list.
Unicapital has consistently maintained its position among the leaders of the local capital market since 2007, shaping investment traditions in Azerbaijan and succeeding in expanding its operations.
Unicapital's extensive capabilities include trading in global currency markets, investing in local and international stocks, underwriting, buying and selling bonds, investment in the local market, and its 'trading school' educational program that caters to all segments.
One of its indicators of innovative development is providing broad services through two trading platforms in the country: UForex MT4 and UTrader.
The first Azerbaijani language trading platform, UTrader, today offers customers the opportunity to invest in over 20,000 instruments across more than 20 markets online.
Unicapital’s financial indicators are also commendable. For instance, on the UForex MT4 platform, which provides direct access to global financial markets, the trading volume for client transactions this year has reached 4.5 billion manat.
As a result of these achievements, Unicapital has previously been awarded by the UK's "International Finance" magazine as "Most Innovative Financial Organization in Azerbaijan - 2021", "Best Broker Service Organization in Azerbaijan - 2021", and "Best Investment Company in Azerbaijan - 2020".
Today, with a customer base exceeding 600 000, the company continues to grow through the integration of modern and innovative solutions.