Unicapital İnvestisiya Şirkəti investorlar və investisiya ilə maraqlananlar üçün “İnvestisiyada yeni təcrübə: UTrader veb-portalı” mövzusunda maarifləndiricivebinar təşkil edib. Tədbirin əsas məqsədi şirkətin müasir investisiya həlləri, o cümlədən yeni Trading Portal veb-platformasının funksionallığını ətraflı izah etmək və istifadəçilərin investisiya prosesini daha rahat həyata keçirməsinə dəstək olmaq olub.
Vebinar zamanı Unicapital-ın Pərakəndə satış və xidmət şöbəsinin rəhbəri Mənsimə Lətifova Trading Portal-ın real istifadəsini nümayiş etdirib. Əməliyyatların icrası, hesabatlar bölməsinin istifadəsi, hesabların idarə edilməsi, multidiaqramlar paneli və digər vacib alətlər barədə detallı izah verilib.
Vebinarla paralel olaraq, Unicapital-ın direktoru Tofiq Həsənov yeni veb-portal haqqında fikirlərini bölüşüb: “UTrader Trading Portal-ı investorlara daha çevik, şəffaf və analitik baxımdan zəngin investisiya mühiti təqdim etmək məqsədilə hazırlanıb. Hədəfimiz müştərilərimizin qərarvermə prosesini ən yüksək standartlara uyğunlaşdırmaq və onlara qlobal bazarlara çıxışda daha peşəkar və intuitiv alətlər təqdim etməkdir. Bu platforma həm təcrübəli, həm də yeni başlayan investorlar üçün innovativ investisiya mədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir”.
Xatırladaq ki, UTrader Unicapital tərəfindən təqdim olunan müasir investisiya platformasıdır. Bu platforma vasitəsilə dünyanın aparıcı fond bazarlarında səhm və ETF-lər, kriptovalyutalar kimi 40 000-dən çox alətlə ticarət aparmaq mümkündür.
Şirkət müştərilərinin investisiya biliklərini artırmağa xüsusi diqqət ayırır və oxşar vebinarların davamlıtəşkilinə xüsusi önəm verir. Növbəti vebinarlar barədə məlumatlı olmaq istəyən şəxslər link vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər: https://forms.gle/SP93Bu1K27AnG6mb8

Unicapital Launched the New UTrader Web Portal to a Wider Audience
Unicapital Investment Company organized an educational webinar for investors and those interested in investing, titled “A New Experience in Investing: The UTrader Web Portal”. The main objective of the event was to provide a detailed overview of the company’s modern investment solutions, including the functionality of the new Trading Portal web platform, and to support users in managing their investment processes more conveniently.
During the webinar, Mansima Latifova, Head of Unicapital’s Retail Sales and Service Department, demonstrated the real-time use of the Trading Portal. She provided detailed explanations on executing transactions, using the reports section, managing accounts, the multi-chart panel, and other essential tools.
In parallel with the webinar, Unicapital’s Director, Tofig Hasanov, shared his thoughts on the new web portal: “The UTrader Trading Portal has been developed to provide investors with a more agile, transparent, and analytically rich investment environment. Our goal is to align our clients’ decision-making processes with the highest standards and to offer them more professional and intuitive tools for accessing global markets. This platform serves to foster an innovative investment culture for both experienced and novice investors”.
It should be noted that UTrader is a modern investment platform offered by Unicapital. Through this platform, it is possible to trade more than 40.000 instruments, including stocks and ETFs on leading global stock markets, as well as cryptocurrencies.