“Unicapital”ın təşkilatçılığı ilə ölkədə ilk dəfə “BAKU IPO SESSION 2023” keçirildi
7 dekabr 2023-cü il tarixində ölkəmizdə ilk dəfə “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC, “Azərbaycanda Amerika Ticarət Palatası” (AmCham) və “Bakı Fond Birjası”nın birgə təşkilatçılığı ilə “BAKU IPO SESSION 2023” tədbiri baş tutub.
Mətbuat üzvlərinə qapalı keçirilən görüşdə maliyyə sahəsi üzrə stratejik və dövlət əhəmiyyətli şirkətlərin rəsmi nümayəndələri iştirak edib.
“Unicapital” ASC-nin baş direktoru Vüqar Namazov tədbirdə təqdimatla çıxış edib.
Şirkətin portfeli, cari il üzrə uğurları və fəaliyyət istiqamətləri haqda ətraflı məlumat verən cənab Namazov, uğurlu anderraytinq əməkdaşlıqları və ölkəmizdə ilk dəfə “UTrader” platforması üzərindən onlayn formada yerli qiymətli kağızların alışının istifadəyə verilməsi kimi məsələlərə də toxunub.
Tədbirin gündəliyi kapital bazarının inkişafı, dövlət qiymətli kağızlar bazarından maliyyələşdirmənin əsas aspektləri, Azərbaycanın kapital bazarlarında mühüm mərhələlər və “IPO” (İnitial Public Offer – İlkin Kütləvi Təklif) imkanları ilə bağlı bir sıra mövzuları əhatə edib.
Görüşün sonunda geniş müzakirələrə yer verilərək, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Organized by Unicapital, the first BAKU IPO SESSION 2023 was held in the country
On December 7, 2023, for the first time in our country, Unicapital Investment Company OJSC, American Chamber of Commerce in Azerbaijan (AmCham), and Baku Stock Exchange jointly organized the BAKU IPO SESSION 2023 event.
The meeting, which was closed to the press, featured official representatives from strategic and state-important companies in the financial sector.
Vugar Namazov, the CEO of Unicapital OJSC, delivered a presentation at the event.
Mr. Namazov provided detailed information about the company's portfolio, achievements for the current year, and areas of activity. He also touched on successful underwriting collaborations and the launch of the UTrader platform for online trading of local securities, a first in our country.
The agenda of the event covered topics related to the development of the capital market, key aspects of financing from the state securities market, significant milestones in Azerbaijan's capital markets, and IPO (Initial Public Offering) opportunities.
At the end of the meeting, there was a comprehensive discussion, and questions from participants were answered.