“VMF” MMC -nin istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir
19 iyul 2023-cü il tarixində Bakı Fond Birjasında “VMF”MMC-nin kapital bazarlarında ilk istiqraz buraxılışını qeyd etmək məqsədi ilə “Açılış Zəngi” mərasimi keçirilib.
Tədavül müddəti 18 ay, nominal dəyəri 100 manat , 1,000,000 (bir milyon) manat həcmində olan, faizli, təmin edilməmiş sənədsiz, adlı istiqrazlar birjada emitentin anderrayteri Unicapital İnvestisiya Şirkəti tərəfindən 100% uğurla yerləşdirilib. İstiqrazın illik faiz dərəcəsi 13%, faiz ödəniş dövrü isə 3 aydan bir təşkil edir.
VMF istiqrazları üçün “Açılış Zəngi”nin çalındığı tədbirdə, yerli və xarici şirkətlərin rəsmiləri ilə yanaşı Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının, Bakı Fond Birjasının və Milli Depozit Mərkəzinin səlahiyyətli nümayəndələri də iştirak edib.
Qeyd edək ki, 1997-ci ildə yaranan və dünyaca məşhur Longines, Rado, Maurice Lacroix, Raymond Weil, Versace, Salvatore Ferregamo, Tissot, Certina, Hamilton, Swatch, Flik-Flak, Seiko, Citizen, Obaku, VMF NF, VMF Rover, VMF Elli, Casio, Zippo, Victorinox və digər brendlərin Azərbaycanda rəsmi distribütoru olan VMF şirkəti, tədbir zamanı iştirakçılara 50-dən çox yeni və qeyri-adi dizaynlı saat modellərini nümayiş etdirib. Bu səpkidə ilk dəfə və olduqca böyük auditoriya qarşısında təşkil olunan tədbir böyük rəğbətlə qarşılanıb.
Tədbirdə VMF şirkətinin yaradıcısı Vahid Mustafayev şirkətin bu günədək keçdiyi uğur yolundan danışıb. Öz çıxışı zamanı “VMF 2024” konseptinə də toxunan cənab Mustafayev, yaxın gələcək planlarının satış nöqtələrinin Azərbaycan üzrə sayını 30-a çatdırmaq, onlarda texnoloji müsbət dəyişikliklər etmək, yeni multi-brend mühiti yaratmaq, satış prosesini əyləncə seqmenti ilə inteqrasiya etmək istiqamətində olduğunu qeyd edib.
Görüş Bakı Fond Birjasının və “Unicapital İ.Ş” ASC-nin rəsmi səlahiyyətli nümayəndələrinin çıxışları müşayiətində davam edib. Onlar qeyd olunan istiqrazların korporativ qiymətli kağızlar bazarında maliyyə alətlərinin diversifikasiyasına səbəb olmaqla, investorlar üçün daha geniş imkanların olduğu münbit investisiya mühitinin formalaşmasında müstəsna rolu olacağını bildiriblər .
İnvestorlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanan VMF istiqrazlarının hərracında iştirak edə bilməyən şəxslər “Unicapital”a müraciət edərək qiymətli kağızları təkrar bazardan əldə edə bilərlər.
Xatırladaq ki, bu hərrac “Unicapital”ın son aylarda həyata keçirdiyi 4-cü 100% uğurlu yerləşdirmədir.

The auction for the placement of VMF LLC bonds has been held
On July 19, 2023, the "Opening Bell' ceremony was held at the Baku Stock Exchange to mark the first bond issuance of VMF LLC in the capital markets.
The bonds, with an 18-month maturity, a nominal value of 100 manat, and a total volume of 1,000,000 (one million) manat, were successfully placed 100% on the exchange with the support of the issuer's underwriter, Unicapital Investment Company. The bonds have an annual interest rate of 13%, with interest payments occurring every 3 months.
The ceremony for the "Opening Bell' was attended by officials from local and foreign companies, as well as representatives from the Central Bank of Azerbaijan, the Baku Stock Exchange, and the National Deposit Center.
Founded in 1997, VMF, the official distributor of globally renowned brands such as Longines, Rado, Maurice Lacroix, Raymond Weil, Versace, Salvatore Ferragamo, Tissot, Certina, Hamilton, Swatch, Flik-Flak, Seiko, Citizen, Obaku, VMF NF, VMF Rover, VMF Elli, Casio, Zippo, Victorinox, and others in Azerbaijan, showcased over 50 new and uniquely designed watch models during the event. This first-time event, organized for a large audience, received significant enthusiasm.
VMF founder Vahid Mustafayev spoke about the company's success journey to date. During his speech, Mr. Mustafayev also touched on the "VMF 2024" concept, mentioning plans to increase the number of sales points in Azerbaijan to 30, implement positive technological changes, create a new multi-brand environment, and integrate the sales process with the entertainment segment.
The meeting continued with speeches from official representatives of the Baku Stock Exchange and Unicapital Investment Company. They noted that these bonds would play a significant role in diversifying financial instruments in the corporate securities market and creating a fertile investment environment with broader opportunities for investors.
Investors who could not participate in the auction for VMF bonds, which garnered significant interest, can contact Unicapital to acquire the securities on the secondary market.
It is worth noting that this auction marks the 4th 100% successful placement conducted by Unicapital in recent months.