Yaşıl maliyyə: Unicapital yeni beynəlxalq saziş imzalayıb
Sentyabrın 6-da “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC və Astana Beynəlxalq Maliyyə Mərkəzinin (AIFC) nəzdindəki “Yaşıl Maliyyə Mərkəzi” arasında Referal Saziş imzalanıb.
Saziş “Unicapital”ın Baş direktoru Vüqar Namazov və “Yaşıl Maliyyə Mərkəzi”nin Baş İcraçı direktoru Manas Gijduaniyev tərəfindən “Astana Finance Days:2024” maliyyə forumu çərçivəsində imzalanıb.
Sözügedən razılaşma Mərkəzi Asiya və Şərqi Avropada potensial emitentlər arasında yaşıl, sosial və dayanıqlı maliyyəni inkişaf etdirmək məqsədi daşıyır.
Qeyd edək ki, “Yaşıl Maliyyə Mərkəzi” yaşıl maliyyə siyasətinin inkişafını təmin edir. Sözügedən sahə ətraf mühit, ekologiya və iqlim dəyişikliyi layihələrinin maliyyələşdirilməsi üçün nəzərdə tutulub.
Unicapital İnvestisiya Şirkəti” Azərbaycanın qiymətli kağızlar bazarında 2007-ci ildən bəri fəaliyyət göstərir. Şirkət həm fiziki, həm də hüquqi şəxslərə qiymətli kağızlara yatırım, törəmə maliyyə alətləri ilə ticarət xidmətləri və digər xidmətlər göstərir.

On September 6, Unicapital Investment Company OJSC signed a Referral Agreement with the Green Finance Center under the Astana International Financial Centre (AIFC).
The agreement was signed by Vugar Namazov, CEO of Unicapital, and Manas Gizhduaniyev, Chief Executive Officer of Green Financial Center, during the "Astana Finance Days: 2024" financial forum.
The agreement aims to promote green, social, and sustainable finance among potential issuers in Central Asia and Eastern Europe.
It should be noted that Green Finance Center facilitates the development of green financial policy. This area is focused on financing projects related to the environment, ecology, and climate change.
Unicapital Investment Company has been operating in Azerbaijan's securities market since 2007. The company provides services to both individuals and legal entities, including investment in securities, trading in derivative financial instruments, and other related services.